Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Kristina Eriksson

Samordnare för ledningsfunktionen och teamledare för Team Drift
019- 16 76 20
070-291 06 65

kristina.eriksson@efk.se

Kristina Sandin

Teamledare, Team Kommunikation
019-16 76 17

kristina.sandin@efk.se

Linalie Newman

Missionsdirektor

070-441 62 15

linalie.newman@efk.se

Magnus A

Ledarutvecklare för pionjära initiativ i Sverige och internationellt


magnus.a@efk.se

Malin Råsberg

Personalekonom utland
019-16 76 19
070-386 76 47

malin.rasberg@efk.se

Marcus Wallin

Kommunikatör

070-183 99 82

marcus.wallin@efk.se

Markus Sand

Rådgivare i integrations- och flyktingfrågor med särskilt fokus på Sverige 75%

070-245 96 21

markus.sand@efk.se

Mattias Davén

Insamlingskommunikatör
019-16 76 25

mattias.daven@efk.se

Michaela Wickberg

Reception 50 %
019-16 76 00

michaela.wickberg@efk.se

Mikael Perhamn

Vaktmästare Torp/Götabro