Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar på EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Bernth-Åke Ottosson

tf Missionsdirektor samt Stabschef

070-370 00 43

bernth-ake.ottosson@efk.se

Cahtrine Nygren

Programledare Sverigeprogrammet - Församlingsgrundande.

070-303 71 00

cahtrine.nygren@efk.se

Christer Aadland

Projektledare 50 % med fokus på Torp
019 - 16 76 00 (växel)

christer.aadland@efk.se

Daniel Anderälv

Vaktmästare för Torp/Götabro


Daniel Råsberg

Rådgivare i integrations- och flyktingfrågor med särskilt fokus på EUMENA, 50%

073-814 40 23

daniel.rasberg@efk.se

David Gelinder

Strategisk kommunikatör 20 %
019-16 76 16
070-109 34 32

david.gelinder@efk.se

Edvard Wiberg

Projektledare för Frizon 60 %

+46 (0)70 390 29 17

edvard.wiberg@efk.se

Elin Gert

Projektledare Team Event 80 %
019-16 76 08

elin.gert@efk.se

Emma Alander

Kommunikatör med inriktning på formgivning 40%


emma.alander@efk.se

Emmanuel Ingelsten

Kommunikatör med inriktning webb (föräldraledig)

0701839982

emmanuel.ingelsten@efk.se